Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Częstochowie Ernest Osicki na podstawie przepisu art. 986 [4] §3 Kodeksu postępowania cywilnego podaje do publicznej wiadomości, że o godz. 13:00 w dniu 25-07-2024 na portalu: https://e-licytacje.komornik.pl rozpocznie się
pierwsza licytacja
nieruchomości położonej pod adresem: Popów, Dąbrowa dla której Sąd Rejonowy w Częstochowie IX Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze CZ2C/00021974/0, przysługującej dłużnikom: Paweł Mandat oraz Antonii Zgrzebny. W zakresie niewydzielonych udziałów 1/2 Pawła Mandata oraz 1/2 Antoniego Zgrzebnego zostało wydane zarządzenie o połączeniu egzekucji z nieruchomości w trybie art. 926 kpc.
Przeznaczenie gospodarcze: produkcyjno-magazynowe.
Przedmiotowa nieruchomość zlokalizowana jest w obrębie Dąbrowa, stanowi działki nr 136/10 oraz 136/11 o łącznej powierzchni 15 166 m2. Nieruchomość jest położona w obrębie zabudowy wiejskiej o dominującej funkcji budownictwa mieszkaniowego- jednorodzinnego, terenów rolnych oraz terenów niezagospodarowanych. Nieruchomość stanowi teren zabudowany zsepołem budynków byłego zakładu przetwórstwa owocowo-warzywnego. Południowa część działki nr 136/11 stanowi grunt niezagospodarowany zabudowany w części centralnej osadnikiem ścieków wraz z doprowadzonym odpływem kanalizacji sanitarnej. Dojazd oraz przyłącza wodne i energetyczne zrealizowany jest poprzez działki nr 136/9 oraz 136/6 stanowiące przedmiot odrębnej własności. Teren działek jest częściowo ogrodzony, częściowo utwardzony, zniwelowany.
Budynek produkcyjny: budynek jednokondygnacyjnym, z poddaszem użytkowym, murowanym z pustaków żużlobetowtcvgm kawy fundamentowe betonowe. Strop gęstożebrowy, żelbetowy, dach jednospadowy drewniany, pokryty blachą trapezową powlekaną. Schody zewnętrzne prowadzące na poddasze stalowe. Stolarka okienna drewniana i z PCV. Stolarka drzwiowa aluminiowa z szybami. Posadzki z lastrika. Obróbki blacharskie z blachy stalowej powlekanej. Rynny i rury spustowe z blachy stalowej ocynkowanej i pomalowanej. Rury spustowe miejscami uszkodzone. Wykończenie wewnętrzne: tynk cementowo -wapienny malowany farbami emulsyjnymi. W pomieszczeniach produkcyjnych na ścianach płytki ceramiczne. Elewacje: tynki cementowo – wapienny
malowany farbami emulsyjnymi. W budynku są następujące instalacje wewnętrzne:
elektryczna – zasilana z budynku obok; wodociągowa – zasilana z wodociągu gminnego;
kanalizacja – odprowadzenie ścieków do szamba i mini oczyszczalni;
ogrzewanie – z kotłowni własnej.
Na dzień określenia stanu nieruchomości budynek charakteryzował się przeciętnym standardem wykonawstwa oraz estetyki architektoniczno-przestrzennej.
UWAGA: POWYŻSZE WSKAŹNIKI DOTYCZĄ CZĘŚCI BUDYNKU ZLOKALIZOWANEGO W OBRĘBIE DZIAŁKI NR 136/10 – OBJĘTEJ ZAKRESEM NINIEJSZEJ WYCENY. BUDYNEK WZNIESIONY ZOSTAŁ Z NARUSZENIEM GRANIC GEODEZYJNYCH DZIAŁKI.
Budynek produkcyjny: budynek jednokondygnacyjny, częściowo podpiwniczony, murowany z pustaków żużlobetonowych. Ławy fundamentowe betonowe. Ściany zewnętrzne murowane z pustaków żużlobetonowych. Ściany wewnętrzne murowane z pustaków żużlobetonowych. Stropy w części budynku typu Kleina. Dach dwuspadowy, pokryty blachą falistą, pomalowany. Malowanie zniszczone, pokrycie z licznymi śladami rdzy. Schody zewnętrzne, żelbetowe. Stolarka okienna drewniana i z PCV. Stolarka drzwiowa aluminiowa z szybami. Posadzki z lastrika. Obróbki blacharskie z blachy stalowej ocynkowanej i pomalowanej. Rynny i rury spustowe z blachy stalowej ocynkowanej i pomalowanej. Rury spustowe miejscami uszkodzone. Wykończenie wewnętrzne: tynk cementowo -wapienny malowany farbami emulsyjnymi. W pomieszczeniach produkcyjnych, sanitarnych na ścianach płytki ceramiczne. Elewacje: tynk cementowo -wapienny malowany farbami emulsyjnymi.
W budynku są następujące instalacje wewnętrzne:
elektryczna – zasilana kablem energetycznym, trójfazowa;
wodociągowa – zasilana z wodociągu gminnego;
kanalizacja – odprowadzenie ścieków do szamba i mini oczyszczalni;
ogrzewanie – z kotłowni własnej.
Na dzień określenia stanu nieruchomości budynek charakteryzował się przeciętnym standardem wykonawstwa oraz estetyki architektoniczno-przestrzennej.
Wiata magazynowa: budynek jednokondygnacyjny, jednonawowy, o konstrukcji stalowej, dobudowany do budynku produkcyjnego. Stopy i ściany fundamentowe betonowe. Ściany zewnętrzne – okładzina z blachy trapezowej. Stropodach – konstrukcja z kształtowników stalowych pokryta blachą trapezową powlekaną. Stolarka okienna z PCV. Stolarka drzwiowa aluminiowa z szybami. Posadzki z lastrika. Elewacje – okładzina z blachy trapezowej.Instalacje wewnętrzne:
elektryczna – zasilana z budynku obok;
wodociągowa – zasilana z wodociągu gminnego;
kanalizacja – odprowadzenie ścieków do szamba i mini oczyszczalni;
ogrzewanie – z kotłowni własnej.
Na dzień określenia stanu nieruchomości budynek charakteryzował się przeciętnym standardem wykonawstwa oraz estetyki architektoniczno-przestrzennej.
Budynek magazynowy: budynek jednokondygnacyjny, murowany z pustaków żużlobetonowych. Ławy i stopy
fundamentowe betonowe. Ściany zewnętrzne oraz wewnętrzne murowane z pustaków żużlobetonowych. Stropodach konstrukcja z kształtowników stalowych pokryta blachą trapezową powlekaną. Stolarka okienna metalowa. Wrota typowe stalowe, pokryte blachą trapezowa powlekaną. Posadzki betonowe. Obróbki blacharskie, rynny i rury spustowe z blachy stalowej ocynkowanej. Wykończenie wewnętrzne: tynk ementowo – wapienny malowany farbami emulsyjnymi. Elewacje: tynki cementowo – wapienny. W budynku jest instalacja elektryczna – zasilana z budynku obok. Na dzień określenia stanu nieruchomości budynek charakteryzował się przeciętnym
standardem wykonawstwa oraz estetyki architektoniczno-przestrzennej.
Budynek magazynowy: budynek jednokondygnacyjny, jednonawowy, o konstrukcji stalowej, dobudowany do
budynku magazynowego. Stopy, ławy oraz ściany fundamentowe betonowe. Ściany zewnętrzne osłonowe ściany z pustaków żużlobetonowych. Stropodach konstrukcja z kształtowników stalowych pokryta blachą trapezową powlekaną. Stolarka okienna stalowa i z PCV. Wrota typowe stalowe, pokryte blachą trapezowa powlekaną. Posadzki
z betonu. Wykończenie wewnętrzne: tynk cementowo -wapienny malowany farbami
emulsyjnymi, miejscami płytki ceramiczne. Elewacje: tynk cementowo – wapienny.
Instalacje wewnętrzne: elektryczna – zasilana z budynku obok; wodociągowa – zasilana
z wodociągu gminnego; kanalizacja – odprowadzenie ścieków do szamba i mini
oczyszczalni; ogrzewanie – z kotłowni własnej.
Na dzień określenia stanu nieruchomości budynek charakteryzował się przeciętnym standardem wykonawstwa oraz estetyki architektoniczno-przestrzennej.
Przetarg odbywa się w drodze elektronicznej i zakończy się w dniu: 01.08.2024 o godzinie: 13:00
Suma oszacowania wynosi 1 227 040,00 zł, zaś cena wywołania jest równa trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi:
920 280,00zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 122 704,00 zł najpóźniej na dwa dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, tj. do dnia 23.07.2024r. z podaniem sygnatury Km 2133/13 wraz ze wskazaniem, iż podana kwota stanowi wadium na licytację. W przypadku, gdy wpłaty wadium dokonuje osoba prawna, w tytule przelewu należy dodatkowo podać NIP. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.
Rękojmia powinna być złożona w gotówce w kancelarii komornika albo na rachunek bankowy komornika:
ING Bank Śląski SA 73105011421000002340055702
Wadium powinno być uznane na rachunku bankowym komornika do dnia 23.07.2024r., najpóźniej do godziny: 23:59.
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.
W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 15:00. W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.